Almatı’da gıda dışı pazarlar 1 Haziran’dan itibaren açılacak

22 / 05 / 2020


Almatı Girişimcilik ve Yatırımlar Müdürü Erkebulan Orazalin’in bildirdiğine göre, karantina başından beri kapalı olan ve henüz açılmayan gıda pazarları ve çarşıların gıda kısmının 25 Mayıs’ta açılmasına izin verilecek.

Gıda dışı pazarların ise sıhhi kurallara uyum ve açılmaya hazırlık değerlendirilmesi yapıldıktan sonra 1 Haziran 2020’de açılmasına izin verilmesi planlanıyor. 

Pazarların hazırlık değerlendirilmesini yaptırmak için Çağrı Merkezi aranmalı (tel. +7 775 882 55 39, +7 775 882 57 08, +7 775 882 55 46, +7 775 882 54 16, +7 775 882 56 02, +7 775 882 53 12, +7 775 882 56 49, +7 775 882 52 00, +7 775 882 56 72, +7 775 882 53 92) veya bulundukları semte göre e-posta adreslerine başvuruda bulunulmalı (Infoalmaly@mail.kz – Almalı semti, Infoauezov@mail.kz – Auezov semti, Infobostandyk@mail.kz – Bostandık semti, Infozhetysu@mail.kz – Jetısu semti, Infonauryzbay@mail.kz – Naurızbay semti, Infoturksib@mail.kz – Turksib semti).

Almatı eyaletinde yaşayan pazar çalışanlarının şehre giriş-çıkış yapmalarına izin verilmiş olup, pazar yerinin faaliyete başlama izni almasından sonra bu çalışanların kimlik bilgilerinin almaty.infokazakhstan.kzportalına kaydedilmesi gerekmektedir.